Slider

GRAJ O MARZENIA

We wrześniu 2016 roku powstała Akademia Piłkarska GOL Chełmża. Powołanie szkółki piłkarskiej miało służyć podniesieniu jakości szkolenia sportowego w naszym mieście z naciskiem na piłkę nożną. Atrakcyjna forma zajęć i program treningowy od najmłodszych lat (już od 2 roku życia) sprawił, że dołączyła do nas niemal 100 dzieci. W takiej liczbie trenujemy obecnie, prowadząc 5 kategorii wiekowych w wieku od 2 do 11 lat.

Filozofia Akademii oparta jest na doświadczeniu zarówno boiskowym, jak i trenerskim kadry szkoleniowej. Nasze umiejętności wspieramy teorią, którą czerpiemy od najlepszych szkółek w Polsce i na świecie.

Stworzyliśmy innowacyjny program treningowy oparty na filozofii wielkich akademii piłkarskich – Ajaksu Amsterdam oraz Benfiki Lizbona. Zadbaliśmy aby nasze treningi pozostały w  zgodzie z Narodowym Modelem Gry.

Nasi zawodnicy, gdy skończą 6 lat są poddawani systematycznej ocenie, a nad ich rozwojem czuwają wykwalifikowani Trenerzy z rocznymi planami rozwoju. Testy piłkarskie odbywają się co pół roku i stanowią jeden z elementów oceny rozwoju sportowego naszych adeptów.

Wdrażamy nowoczesne podejście do szkolenia, nasz trening od 7 roku życia opieramy na grach Ekkono wdrożonych po raz 1 przez słynną szkółkę Barcelony „La Masia”.

Nasz styl pracy z dziećmi cechuje kilka aspektów:

  • Nauka poprzez błędy  „Słyszeć to zapomnieć, widzieć to zapamiętać, działać to zrozumieć”
  • Unikanie presji, szkolenie zgodne z zasadą „piłka nożna = zabawa”
  • Własna baza konspektów treningowych (ponad 100  planów treningowych pod dany temat zajęć)
  • Nacisk na rozwój kreatywności u dzieci zgodnie z zasadą:

„zbyt duża liczba instrukcji od trenera ogranicza kreatywność u zawodników – ograniczać instrukcje, pozwolić grać” Grycman, Szyngiera – Nowoczesne nauczanie i doskonalenie gry w piłkę nożną.

Jako 1 drużyna dziecięca w Chełmży pracujemy według jasno określonej filozofii treningu oraz programu, który z góry narzuca tematy danych zajęć sportowych.

Jest to nowość, która wierzymy że pozwoli dzieciom rozwinąć skrzydła i przede wszystkim nauczyć się posługiwać w życiu cnotami sportowca.