Wydarzenia

Ekologiczna piłka nożna na stadionie miejskim w Chełmży

Piknik rodzinny pod nazwą „eGOLogia” zakończył sezon treningowy Akademii Piłkarskiej GOL Chełmża

Szkółka piłkarska założona przez trenera Rafała Lewandowskiego funkcjonuje w naszym mieście od 2 lat i zrzesza około 100 dzieci. W minioną niedzielę stowarzyszenie spotkało się w tym sezonie po raz ostatni aby w rodzinnej atmosferze uczcić rok pełen sportowych emocji.

– Do Akademii można dołączyć już w wieku 2 lat. Natomiast obecnie prowadzimy zajęcia dla dzieci do 11 roku życia. Młody wiek nie jest dla nas przeszkodą, aby nauczać dzieci ducha rywalizacji, sportu i czerpania radości z piłki nożnej – opowiada założyciel i trener GOLa Rafał Lewandowski.

Adepci w zależności od wieku trenują 1, 2 lub 3 razy w tygodniu według ściśle określonego programu, nad którego realizacją pracuje 6 trenerów na czele z legendą chełmżyńskiej piłki Dariuszem Preisem. Rok w Akademii upływa przede wszystkim pod hasłem treningów, ale nie tylko – dzieci biorą udział w licznych turniejach, ligach, a także wydarzeniach takich jak Mikołajki, obozy sportowe czy Zakończenie sezonu. Na rodziców co roku czeka Bal Sportowca, podczas którego dochodzi do integracji społeczności i przede wszystkim świetnej zabawy. Akademia z każdym miesiącem rozwija się i stała się ważnym punktem szkolenia piłkarskiego dzieci na sportowej mapie naszego województwa.

– Nie zatrzymujemy się i nie osiadamy na laurach, w planach mamy organizację urodzin piłkarskich, startujemy także ze stroną internetową. Wierzymy, że Akademia jeszcze nie raz pozytywnie zaskoczy, a GOL będzie świetną wizytówką w regionie naszego miasta – stwierdził w rozmowie z nami trener Rafał Lewandowski.

Piknik rodzinny eGOLogia odbył się rodzinnej atmosferze, a hasło nawiązywało do budowania świadomości ekologicznej mieszkańców miasta i okolic oraz najmłodszych adeptów szkółki. W celach edukacyjno – integracyjnych podczas imprezy miał miejsce Bieg Ekologiczny, podczas którego rodziny startowały w 10 sportowo – ekologicznych konkurencjach. Przed Burmistrzem Jerzym Czerwińskim zaprezentowały się wszystkie kategorie wiekowe szkółki, które rozegrały miniturnieje oraz wykazały się sprawnością podczas zabaw ruchowych. Ojcowie adeptów rozegrali między sobą mecze, a mamy zmierzyły się ze swoimi pociechami. Poza tym odbyły się loterie nagród, a dla dzieci czekały słodkości, a także statuetki upamiętniające udany sezon. Pomiędzy meczami i zabawami, każdy mógł skorzystać z dmuchańców lub ochłodzić się dzięki lanej przez straż pożarną wody.

Teraz na dzieci czeka odpoczynek od piłki, a w dniach 20-24 sierpnia odbędzie się obóz sportowy na obiektach Ośrodku Sportu i Turystyki w Chełmży, po którym większość Akademii wróci do treningów.